top of page

Czy warto iść do fizjoterapeuty na "przegląd"? 

Czy warto iść do fizjoterapeuty na "przegląd"?


Tak sobie myślę, że ten post powinien być pierwszym, który pojawił się na tym blogu... Słowo "przegląd" zostało użyte celowo, bo jeśli jesteśmy kierowcami nikt nie ma wątpliwości, że z samochodem trzeba jeździć na przegląd. Rozumiemy, że jeśli jedno koło mamy poluzowane to będzie to miało wpływ na działanie i jazdę całego samochodu. Bardzo podobnie jest z Naszym ciałem. Jeśli od jakiegoś czasu boli Cię kolano i nic z tym nie zrobisz, problem zacznie wpływać na to jak chodzisz, jak pracuje kręgosłup i ciągnąć za sobą konsekwencje w postaci kolejnych dolegliwości bólowych.

"Ok... Czyli mam przyjść jak coś zacznie mnie boleć?"


Nie! Skoro dbasz o swoje auto - uzupełniasz olej, wymieniasz opony itp. Przyjdź profilaktycznie na przegląd swojego ciała.

  • jeśli spędzasz 8 godzin dziennie przed komputerem, ale jeszcze nic Cię nie boli ➡ przyjdź. Fizjoterapeuta powie Ci co robić żeby ból nigdy się nie pojawił

  • jeśli planujesz trenować na siłowni ➡ przyjdź. Fizjoterapeuta powie Ci co robić aby uniknąć kontuzji (mój znajomy trener @trojmiejski_trener często podsyłał mi swoich podopiecznych na "przegląd" co pomagało mu w tworzeniu planów treningowych. Pozdrawiam Piotrek🙋)

  • jeśli jesteś po operacji i masz na ciele bliznę ➡ przyjdź. Fizjoterapeuta pomoże Ci ją rozluźnić, żeby w przyszłości nie była przyczyną innych dolegliwości (blizny to temat na osobny post).


Mogłabym tak jeszcze długo, ale najważniejsze co chciałam przekazać to, to żeby nie czekać aż coś zacznie boleć. Przyjdź na "przegląd" i dowiedz się jak dbać o swoje ciało żeby dobrze Ci służyło.

138 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Komentarze


50s_edited.jpg

Witaj! Dziękuję, że tu zajrzałaś....

Mam nadzieję, że informacje, które tu znalazłaś są pomocne. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś o mnie czytaj więcej...

Chcesz dostać post na mail?

Dziękuję!

  • Facebook
  • Instagram
bottom of page